تبلیغات
***عصای سفید*** - هر سال 220 هزار نفر به سمت نابینای می روند؟

هر سال 220 هزار نفر به سمت نابینای می روند؟

در حالی که هم‌اکنون بیش از 200 هزار نابینا و حدود 500 هزار نفر کم‌بینا در ایران وجود دارد، برخی از مسؤولان بهداشتی کشور نسبت به دو برابر شدن جمعیت نابینا و کم‌بینا طی 15 سال آینده، در صورت عدم توجه به مراقبت‌ها و درمان اختلالات چشمی هشدار داده‌اند و غفلت از این مهم را جبران‌ناپذیر عنوان کرده‌اند.
بر این اساس هم اینک ایران که در رده‌ی شانزدهمین كشور پرجمعیت جهان است، یکی از کشورهای با ضریب شیوع بالای اختلالات و بیماری‌های چشمی در منطقه شناخته شده است. اکنون بین 27 تا 32 درصد از جمعیت کشور دچار عیوب انکساری چشم (نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگمات)، بیش از 31 درصد مبتلا به آب مروارید (سختی عدسی چشم)، افزون بر 3 درصد دچار گلوکوم یا آب سیاه، کمتر از 3 درصد جمعیت نوجوان دچار تنبلی چشم و حدود 25 درصد کودکان به انحراف چشمی مبتلایند که این آمار حتی در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار بالاتر است.

نکته‌ی قابل تأمل این است که هم‌اکنون یک هزار و 700 اپتومتریست (کارشناس بینایی‌سنجی) و یک هزار و 200 چشم‌پزشک در ایران فعالیت دارند. در یک بررسی آماری مشخص شده است که عموم این اپتومتریست‌ها و پزشکان فقط در شهرهای بزرگ به ارائه‌ی خدمات می‌پردازند که از این افراد گروهی نیز در بخش‌های غیر‌درمانی مشغول به کارند. عمل‌های غیرضروری لیزیک چشم، استفاده‌ی بی‌رویه از عدسی‌های رنگی جهت زیبایی از موارد مورد توجه در این مطب‌ها است.
از سویی شیوع «تراخم» که یکی از بیماری‌‌های عفونی چشم است در بخش‌های جنوبی كشور از دیگر مشکلات رایج است، که با روند رو به رشد آن می‌تواند یکی از بیماری‌های مهم در این منطقه محسوب شود.

 [ جمعه 29 دی 1391 ] [ 09:35 ق.ظ ] [ sadaf k ]

کد های زیبا سازی

کد های زیبا سازی

قالب وبلاگ


کد متحرک سازی عنوان وب

  • لیزر
  • لیزر حرارتی
  • تبلیغات اینترنتی