تبلیغات
***عصای سفید*** - توزیع ناعادلانه امکانات آموزشی

توزیع ناعادلانه امکانات آموزشی

بحث آموزش و پرورش در هر جامعه ای از مهم ترین بحث ها و مدیران آن از قدرترین مدیران دولتی هستند که باید با شناخت درست از شرایط دانش آموزان بهترین امکانات را برای آموزش و پرورش نسل جوان مخصوصا معلولان مهیا کنند. چرا که سواد آموزی و حرکت جامعه همگام با پیشرفت های علمی از مهم ترین دلایل رشد و شکوفایی یک جامعه است. جامعه ای که افراد سالم و معلول در کنار هم سازنده آن هستند.

در مدارس نابینایان، امکانات بصورت عادلانه توزیع نشده است. با کمی دقت می توان فهمید در شهرهای بزرگی مثل تهران که دانش آموزان نابینا برای تهیه کتب درسی با داشتن برخی از ابزار تحصیلی مثل قلم و لوح با مشکلات متعددی روبه رو هستند؛ شرایط مدارس شهرستانی با دانش آموزان روستایی چگونه است.

محبی، معاون یکی از مدارس نابینایان تهران با اشاره به اینکه در مقایسه با دهه های گذشته وضعیت تحصیلی و امکانات دانش آموزان نابینا بهبود قابل قبولی داشته است می گوید: اما با توجه به اینکه در هر شهر و محلی می تواند نابینایی زندگی کند این بهبود کافی نیست. مثلا اگر کتب درسی تغییری داشته باشد کتاب با تدوین جدید دیر به دست دانش آموزان نابینا می رسد یا برخی از امکانات آموزشی مانند لوح، قلم و ماشین تایب پرکینز خیلی دیر در اختیار همکاران ما قرار می گیرد که این مهم با توجه به ضعف اقتصادی اکثر خانواده های نابینایان باید هرچه سریعتر برطرف شود.

او که به نوعی سخنگوی مشکلات همکاران خود در سایر نقاط ایران شده است ادامه می دهد: در برخی از شهرها و روستاها مدارس نابینایان وجود ندارد. نبود فضای آموزشی در برخی از شهرها باعث دور شدن دانش آموزان از خانواده و مسئله شبانه روزی شدن تحصیل آنها شده است که تأمین محل اسکان و پوشاک و تغذیه شان را به وجود می آورد. این موارد باعث هزینه های بیشتر آموزش و پرورش و دغدغه خانواده ها شده است.

این معاون مدرسه دخترانه نابینایان بااشاره به مراجعه افراد دیرنابینا به مدارس برای یادگیری خط بریل می افزاید: تعداد کم آموزشگاه های نابینایان و یا مراکز فرهنگی ویژه این قشر مهم ترین دغدغه نابینایان است. موسسه ای مانند عصای سپید که می توانست در اجتماعی کردن و آموزش هنر به نابینایان و خط بریل به دیربینایان یاری دهنده باشد با تعطیل شدن می تواند معضلات و مشکلات متعددی را به وجود بیاورد. او با نگاهی متفاوت به بسته شدن خانه عصای سپید این اتفاق را بی توجهی به کار «نامنی» موسس این خیریه که با سرمایه شخصی ایشان تأسیس شده بود برمی شمارد.

منبع:http://www.persianpersia.com[ پنجشنبه 12 بهمن 1391 ] [ 02:43 ب.ظ ] [ sadaf k ]

کد های زیبا سازی

کد های زیبا سازی

قالب وبلاگ


کد متحرک سازی عنوان وب

  • لیزر
  • لیزر حرارتی
  • تبلیغات اینترنتی